Крадците ограбили Кристис все още на свобода

Категории : Други
star
star
star
star
star

Крадците, които ограбиха стотици хиляди лири под формата на високо ценени антични предмети и бижута от централния офис на топ аукционна къща Кристис в Лондон са все още на свобода, разкриват от полицията.

Кога се е случило?

Кражбата, която според сведенията се е провела вечерта в неделя на 7-ми декември включва ценни творби на Фаберже. От аукционната къща веднага са докладвали в полицията на Скотланд ярд, откъдето са предупредили асоциацията на британските антиквари да бъдат нащрек за евентуални крадци в техните магазини.

Две седмици след инцидента, обаче, полицията не е порицала никой от участвалите престъпници, въпреки факта, че те са били заловени часове след инцидента.

Какво казаха още

"Кристис помага на Лондонската полиция за разследване на неотдавнашен, изолиран инцидент в своите офиси в Лондон ", заяви говорител на марката.

Модели, като тези, които се смята, че са били откраднати, достигат рекордни цени, когато участват в престижни търгове. През 2007 година, украсено със скъпоценни камъни яйце на Фаберже беше откупено за зашеметяващите 8,900,000 паунда.

Сподели това съдържание

Моля, влезте, за да оцените тази статия

Добави коментар